...
urządzenia do smart home

6 Urządzeń do Smart Home

Domy typu Smart Home to coraz modniejsza koncepcja wśród Polaków. Natomiast wielu z nas w dalszym ciągu zastanawia się od czego zacząć swoją przygodę z inteligentnym domem. Dlatego przygotowaliśmy wam kilka propozycji inteligentnych urządzeń z Aliexpress, które warto jest kupić do swojego mieszkania.

1. Robot sprzątający Xiaomi – odkurzacz i mop w jednym

odkurzacz robot sprzątający aliexpress
Inteligentny robot odkurzacz

Autonomiczny odkurzacz Xiaomi Vacuum mop 2c, to urządzenie, które nie służy tylko do zamiatania podłóg ale także do ich mycia. Jeśli już kupować tego typu urządzenie to warto właśnie aby posiadał dwie funkcje tak jak ten robot. Posiada on piętnaście wbudowanych czujników do wykrywania przeszkód, a także można tworzyć w nim mapy, dzięki którym wie w których pomieszczeniach może się poruszać. Urządzeniem możemy sterować poprzez aplikację na telefon a także poprzez wydawanie poleceń głosowych.

2. Inteligentne żarówki WiFi

oświetlenie smart home
Oświetlenie smart

Smart Żarówki to rodzaj oświetlenia, które daję nam możliwość pełnej kontroli nad nim. Możemy sterować wszystkimi lampkami w domu poprzez połączenie się z aplikacją na telefonie bądź z alexą. Daje nam to możliwość na regulowanie mocy światła czy zmianę barwy na cieplejszą bądź chłodniejszą w zależności od potrzeby. A dodatkowo w aplikacji, możemy przeglądać statystyki dotyczące zużycia prądu. Co więcej możemy ustawiać także automatyczne wyłączanie się oświetlenia lub włączanie.

3. Kamera Xiaomi do monitoringu 360°

Kamera Xiaomi do Smart Home
Kamera xiaomi 360 stopni

Inteligentna kamera wewnętrzna Xiaomi, to sprzęt dzięki któremu będziemy mieli ciągły podgląd tego co się dzieje w naszym mieszkaniu. Urządzenie łączymy poprzez wifi z aplikacją na naszym smartfonie i w ten sposób uzyskujemy widok z monitoringu, a także łatwą obsługę sterowania nim. Kamerę można obracać o 360 stopni oraz regulować góra dół, w ten sposób otrzymujemy szerokie pole widzenia.

4. Smart kontakt wifi

inteligentne gniazdko wifi
Inteligentny kontakt wifi

Jednym ze sprzętów, jakie powinny znaleźć się w każdym smart home, są inteligentne wtyczki. Takie gniazdko smart pozwala nam przede wszystkim na dokładną analizę zużycia prądu w naszym domu. Standardowo połączenie z aplikacją odbywa się poprzez wifi. Wtyczka taka pozwala nam na wiele udogodnień, na przykład zdalne wyłączanie lub włącznie prądu co możemy wykorzystać na przykład na włączenie czajnika elektrycznego gdy wracamy domu.

5. Lampka nocna Xiaomi

lampka xiaomi do smart home
Lampka Smart na biurko

Inteligentna lampka to rodzaj oświetlenia, które wyjątkowo dobrze wpasuję się koncepcje Smart Home. Kolorem oświetlenia, czasem pracy oraz jasnością możemy sterować poprzez aplikację mobilną, bądź panel dotykowy na lampce. Dodatkowo lampkę możemy zintegrować z ekosystemem panującym w domu. To urządzenie warto jest ustawić w pobliżu komputera lub telewizora, ponieważ redukuję ona ilość niebieskiego światła, dzięki czemu chroni ona nasze oczy.

6. Inteligentny nawilżacz powietrza

Inteligetny dyfuzor olejków wifi
Smart odświeżacz powietrza WiFi

Popraw jakość powietrza w domu lub biurze, a także wyeliminuj brzydkie zapachy. Dzięki nawilżaczowi powietrza z możliwością sterowania poprzez smartfona. Dzięki aplikacji, możesz uruchamiać go w dowolnym miejscu i czasie a także możesz planować konkretne godziny działania.

Sprawdź także:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.